Акції авіакомпаній

Новини

Поставити питання

Ваші ПІБ*:
E-mail*:
Телефон:
Тема*:
Ваше питання*:
Захисний код*:
Захисний код*:

Електронний авіаквиток. E-Ticket

Авіакомпанії та IATA зробили вибір на користь електронного авіаквитка, тому що це більш зручний і сучасний вид авіаперевізної документа

Електронний квиток або e-ticket — це електронна форма авіаквитка, пропонована замість звичайного квиткового бланка. Бронювання місць на рейс здійснюється стандартним чином, проте інформація про подорож, відображена на авіаквитку, не друкується на бланку, а зберігається в спеціальній базі даних авіакомпанії в електронному вигляді. Так само як і звичайний квиток, електронний квиток є документом, що засвідчує договір повітряного перевезення між пасажиром і авіакомпанією. Говорячи про електронний авіаквитку, багато ототожнюють його з продажами квитків через інтернет, проте це не зовсім так — його можна купити і в звичайній касі або агентстві, а можливість продажу через інтернет — не суть електронного квитка, а лише одне з його преімущест

При цьому важливо розуміти, що слово «електронний» не означає «безпаперовий» або «безквитковий маршрут-квитанція роздруковується на будь-якому принтері на звичайному аркуші А4. У разі купівлі авіаперевезення через інтернет такий документ може бути висланий пасажиру по електронній пошті.

Норми провозу багажу

Норми безкоштовного провозу багажу визначаються напрямом вильоту і класом обслуговування польоту. У світі існують дві системи норм провезення багажу: вагова (weight concept) і система кількості місць (piece concept).

Вагова система:

Ця система визначає норми ваги багажу, які безкоштовно дозволено провозити пасажирові. Норми безкоштовного провозу багажу для дорослих і дітей старше двох років, передбачені нашої авіакомпанією, знаходяться в повній відповідності зі світовими стандартами і для більшості напрямів складають:

 • у першому класі — 40 кг;
 • в бізнес-класі — 30 кг;
 • в економічному класі — 20 кг.


У норму безкоштовного провозу багажу включається загальна вага багажу і ручної поклажі.

Деякі авіакомпанії на окремих рейсах збільшують норму безкоштовного провозу багажу, що обов’язково буде відображено у вашому квитку.

За сумою трьох вимірювань розмір місця багажу не повинна перевищувати:

 • у першому та бізнес-класах — 203 см;
 • в економічному класі — 158 см.

Пасажирам всіх класів дозволяється узяти в салон незареєстрований багаж вагою до 10 кг, який включається в загальну вагу багажу, що перевозиться безкоштовно. Його розмір за сумою трьох вимірів не повинен перевищувати 115 см.

На дітей молодших 2 років, які подорожують без окремого місця, норма безкоштовного провозу багажу складає 10 кг.

Система кількості місць:

Ця система визначає норми по кількості місць багажу, яке можна перевозити пасажирові, зазвичай вона застосовується на трансатлантичних рейсах.

Пасажирам всіх класів обслуговування дозволяється безкоштовне перевезення двох місць багажу вагою до 32 кг кожне. У сумі трьох вимірів розмір місця не повинен перевищувати 158 см для економ-класу і 203 см — для першого і бізнес-класу.

Зверніть увагу на те, що вага місць не підсумовується! Це означає, що при вазі одного місця понад 32 кг стягуватиметься додаткова плата за перевищення норми, навіть якщо друге місце важить менше 32 кілограмів.

Негабаритний багаж приймається до перевезення тільки за згодою авіакомпанії. З умовами перевезення такого багажу Ви повинні ознайомитися при бронюванні авіаквитка. Прийнявши Ваш багаж до перевезення, авіакомпанія бере на себе всі додаткові витрати на його навантаження та розвантаження.

Понад встановлену норму безкоштовного провозу багажу на борт можна взяти деякі предмети: дамську сумочку, букет квітів, пластиковий пакет, пальто, шарф або ковдру, парасольку або тростину, маленьку фото-або відеокамеру, портативний комп’ютер, бінокль, друковані видання для читання в польоті, дитячу коляску, одну сумку з покупками з Duty-free.

Цінні і ділові папери, паспорти й інші документи, ліки, тендітні предмети, ювелірні вироби, дорогоцінні метали рекомендується перевозити в ручній поклажі.

Понаднормовий багаж:

Якщо вага і розміри Вашого багажу перевищують встановлені норми, то всі проблеми, пов’язані з його оформленням, краще вирішити завчасно. Оплата за наднормативний багаж проводиться відповідно до багажних тарифів, що діють на день оформлення квитанції платного багажу, яка видається пасажиру при отриманні від нього оплати в касі авіакомпанії.

За існуючими правилами оплата в кредит перевезення наднормативного багажу не дозволяється.

За Вашим бажанням багаж може бути оформлений як несупроводжуваний. У цьому випадку багаж приймається до перевезення окремо від пасажира та оформлюється завчасно як вантаж по окремій авіавантажній накладній.

Нагадуємо, що існує ряд предметів, на які не поширюється норма безкоштовного провозу. До них відносяться: музичні інструменти (їх перевозять в салоні по окремому квитку) і тварини. Перевезення даного наднормативного багажу оплачується згідно з правилами застосування тарифів, незалежно від інших речей, що перевозяться як багажу та ручної поклажі.

Великогабаритний та нестандартний багаж:

У випадку якщо ви бажаєте перевезти великогабаритний, крихкий або цінний багаж (включаючи музичні інструменти) на окремому кріслі (кріслах) в салоні літака, при загальній вазі до 75 кг на 1 крісло, то Вам необхідно придбати окремий (е) авіаквиток (и).

Правила, що застосовуються при перевезенні великогабаритного і нестандартного багажу в салоні літака:

при вазі і розмірах, що перевищують норму кабінного багажу експлуатуючого перевізника, і при загальній вазі до 75 кг, цей багаж перевозиться в окремому кріслі;

якщо загальна вага перевищує 75 кг, такий багаж перевозиться на двох і більше кріслах, відповідно до цього купується необхідну кількість авіаквитків; за кожне окреме крісло з пасажира стягується збір, відповідний тарифу пасажира, який перевозить цей багаж. Ніякі знижки з цього тарифу не надаються. Перевезення оформляється на бланку пасажирського авіаквитка із стягуванням однакових такс, які стягуються з пасажира — власника багажу. Разом з тим, слід мати на увазі, що при перевезеннях багажу в кріслі (кріслах) не застосовуються тарифи, засновані на наданні знижок від повних тарифів (тарифи для дітей, для членів екіпажів морських суден, студентських тарифи та інші). У цьому випадку до перевезення великогабаритного або нестандартного багажу в салоні літака застосовується пасажирський тариф, відповідний умовам перевезення;

на авіаквиток (и), якими оформлена перевезення багажу в салоні літака на окремому кріслі (кріслах) не поширюється встановлена ??норма безкоштовного провозу багажу.

Великогабаритний або нестандартний багаж у багажному відділенні літака (як зареєстрований багаж) — це багаж, який за своїми розмірами та вагою (з урахуванням типу літака, на якому виконується перевезення), значно відрізняється від звичайного багажу. До такого багажу, на приклад, можна віднести: крісло для інвалідів, не складається дитячу коляску, великогабаритні музичні інструменти, велосипед і пр.

Пам’ятайте! У кожної авіакомпанії є свої бонусні програми та системи знижок, тому норми провезення багажу можуть відрізнятися від стандартних норм для кожної з авіакомпаній!

Перевезення рослин:Забороняється провіз:

 • грунту, живих вкорінених рослин, бульб, цибулин та іншого садивного матеріалу;
 • насіннєвого матеріалу, свіжих плодів овочів в посилках, ручної поклажі і багажі пасажирів в кількостях, що перевищують 5 кг.


Допускається ввезення:

 • з інших країн без імпортних карантинних дозволів та фітосанітарних сертифікатів країн-відправників:
 • продукції на продовольчі цілі: крохмаль, хміль, кава мелена, чай, цукор рафінований розфасований;
 • спецій і прянощів;
 • обробленої рисової соломи, призначеної для промислових виробів, ворсувального шишок, обробної деревини, коркового дерева, вовни, шкірсировини, що і басми;
 • лікарської сировини;
 • продукції рослинного походження, вільної від карантинних організмів, що знаходиться на транспортних засобах і призначеної на продовольчі цілі команд і екіпажів цих транспортних засобів без права винесення за їх межі;
 • глибинних мінералів і грунтів, річкового і морського піску, донних грунтів морів, річок, озер;
 • підкарантинних матеріалів (борошно, крупа, сушені та свіжі фрукти і овочі, родзинки, спеції, горіхи), вільних від карантинних організмів, вагою до 5 кг в ручній поклажі пасажирів, членів екіпажів суден і літаків, поштових відправленнях.


Небезпечні предмети:

У міжнародній практиці авіаперевезень існує узгоджений перелік предметів, які класифікуються як небезпечні.

До них відносяться:

 • стислі і зріджені гази
 • легкозаймисті рідини і тверді речовини
 • боєприпаси
 • зброю
 • легко займисті матеріали
 • матеріали, що володіють магнітними властивостями
 • ртуть
 • отрути
 • інші матеріали зі списку небезпечних матеріалів ІАТА


Перевезення таких матеріалів в літаку або обмежена, або заборонено.

Провезення зброї:

На провезення зброї та рацій необхідно завчасно оформити спеціальний дозвіл. Про наявність цих предметів слід заявити на митниці (для міжнародних рейсів) або на пункті спеціального контролю (для внутрішньоросійських) і здати їх співробітникам служби безпеки для передачі на борт літака. Під час польоту вони будуть перебувати у старшого бортпровідника або командира екіпажу.

Звертаємо Вашу увагу, що при перевезенні зброї боєприпаси і патрони повинні бути упаковані окремо від зброї. При реєстрації зброї Вам доведеться пройти додаткові процедури, передбачені правилами авіаційної безпеки та вимогами органів внутрішніх справ. При перевезеннях зброї, боєприпасів, патронів і спеціальних засобів діють загальні норми безкоштовного провозу та оплати наднормативного багажу.

У кожній країні діють власні правила щодо перевезення зброї, небезпечних предметів і шкідливих речовин, але в більшості випадків ці правила вимагають, щоб предмети, що класифікуються як небезпечні, перевозилися в багажному відділенні літака в якості зареєстрованого багажу. Рекомендуємо при покупці авіаквитка або підтвердження бронювання ознайомитися з ними. Коли багаж зареєстрований і зданий до перевезення, необхідно пройти на паспортний контроль.

Пасажирам категорично заборонено проносити в салон яке б то не було зброю, аж до сувенірних імітацій та дитячих іграшок.

Повернення квитка

У разі відмови від польоту, повернення або обміну авіаквитка необхідно пам’ятати:

Умови відмови від польоту, повернення або обміну авіаквитка залежать від тарифу. Загальне правило полягає в наступному: чим дешевше квиток, тим з великими втратами здійснюється його обмін або повернення.

У разі відмови від польоту за бажанням пасажира (добровільне повернення) повернення грошей за невикористаний квиток здійснюється тільки в агентстві продажу квитка. За несвоєчасне відмова від польоту (як правило, менш ніж за добу до вильоту) з пасажира може утримуватися збір (штраф) у встановленому порядку. Деякі види тарифів накладають обмеження на повернення незалежно від часу повернення, аж до повної заборони повернення купленого квитка.

У разі відмови від польоту з незалежних від пасажира причин — скасування або затримка рейсу, відсутність місць на рейсі і т.п. (Змушений повернення) — повернення, як правило, може бути проведений в касах безпосередньо в аеропорту. При цьому ніякі збори або штрафи стягуватися не повинні.

Пам’ятайте, що в разі вимушеного повернення представники авіакомпанії в аеропорту або працівники служби реєстрації аеропорту мають зробити у Вашому квитку відповідну відмітку і засвідчити її печаткою чи особистим штампом. Тільки така відмітка є підставою для агентства, що виробляє повернення грошей, для визнання повернення вимушеним.

Знижки для дітей

Один дорослий пасажир може провезти зі знижкою 90% всіх дітей у віці до двох років (без надання окремого місця). Норма безкоштовного провозу багажу для малюка складає 10 кг. За бажанням пасажир може забронювати для неї окреме місце, але в цьому випадку квиток оформляється як на дитину до 12 років. Для другого, третього та інших малюків до двох років, що летять з одним дорослим, авіаквитки оформляються, як на дітей до 12 років.

Дитині до 12 років, як правило, оформляється авіаквиток за 50% (за деякими типами тарифів — 67%) вартості дорослого квитка. Відсоток знижки до спеціальних тарифів регламентований особливими правилами. Квиток дає право на місце і безкоштовне провезення багажу відповідно до класу обслуговування.

Діти з батьками.

При виїзді за кордон з одним із батьків, і навіть з обома — прикордонники при сумнівах можуть зажадати доказательст спорідненості між дитиною і супроводжуючими.

Єдиним юридичним документом, що підтверджує спорідненість, в даний час є у свідоцтво про народження. Наявність однакових прізвищ батьків і дітей, і вписаний у закордонний паспорт дитина — не є доказом спорідненості.

У зв’язку з цим необхідно мати при собі оригінали або нотаріально засвідчені копії документів, що підтверджують спорідненість (опікунство, усиновлення, піклування):

 • Свідоцтво про народження за наявності однакових прізвищ.
 • Свідоцтво про народження та свідоцтва про нові шлюби зі зміною прізвищ при наявності різних прізвищ.
 • Документ про опікунство, усиновлення, піклування в разі померлих, безвісно відсутніх батьків або позбавлених батьківських прав.


Несупроводжувані діти

На міжнародних авіарейсах діти від 8 до 12 років можуть здійснювати перельоти без супроводу дорослих. У цьому випадку знижки, передбачені дитячим тарифом, діють не у всіх випадках. Турбота про таких дітей входить в обов’язки обслуговуючого персоналу авіакомпанії. Окрім наявності обов’язкового для всіх дітей закордонного паспорта з візою, проводжаючим в аеропорту необхідно заповнити спеціальну заявку на перевезення несупроводжуваного дитини до 12 років і декларацію батьків дитини ..

Перевезення дітей без супроводу у віці від 2 до 8 років (у деяких авіакомпаній — до 12 років) оплачується за повним дорослим тарифом, у квитку ставиться позначка «за дитиною потрібно догляд». У цьому випадку авіакомпанія несе повну відповідальність за дитину до моменту передачі його зустрічаючим.

Несупроводжуваний дитина приймається до перевезення, якщо:

 • супроводжуючі особи залишаються з дитиною в аеропорту відправлення до посадки в літак;
 • дитина буде обов’язково зустрінутий в аеропорту прибуття;
 • дитина слід або в одну сторону, або туди-назад по прямому маршруту (без пересадок на інші рейси в дорозі).

FacebookGoogle+Twitter

Авіаквитки

Авіаквитки за напрямкамиЦіна
Київ-Москвавід 2100 грн.
Київ-Прагавід 6300 грн.
Київ-Франкфуртвід 3900 грн.
Київ-Берлінвід 5670 грн.
Київ-Гамбургвід 3210 грн.
Київ-Кельнвід 5970 грн.
Київ-Амстердамвід 4500 грн.
Київ-Парижвід 4170 грн.
Київ-Віденьвід 3900 грн.
Київ-Брюссельвід 3210 грн.
Київ-Барселонавід 3600 грн.
Київ-Лісабонвід 9600 грн.
Київ-Нью-Йорквід 11100 грн.
Київ-Вашингтонвід 11970 грн.
Київ-Чикаговід 9600 грн.
Київ-Лос-Анджелесвід 15000 грн.
Київ-Маямівід 14370 грн.
Київ-Бангкоквід 11970 грн.
Київ-Сінгапурвід 11970 грн.
Київ-Токіовід 16770 грн.
Київ-Пекінвід 11970 грн.
Київ-Сіднейвід 37500 грн.
Київ-Мельбурнвід 37500 грн.
Київ-Римвід 4560 грн.
Київ-Міланвід 3210 грн.
Київ-Санкт-Петербургвід 5700 грн.
Київ-Мюнхенвід 3210 грн.
Київ-Лондонвід 3360 грн.
Аеропортові збори та сервісні збори сплачуються додатково!
Інформацію про наявність турів уточнюйте по:
 • (044) 362-90-16
 • (044) 227-14-12
 • (067) 111-71-56
 • (095) 446-76-56